Vitrine met opgegraven kannen kopieren

Op 24 april 1986 werd er in een grasveld in Calslagen hard gezwoegd door archeoloog Jan van Doesburg en de Archeologische werkgroep van de Stichting Oud Aalsmeer. Door de aanleg van een nieuwe weg was het noodzakelijk om zogeheten ‘reddingsarcheologie’ uit te voeren bij de kruising van wat nu de Herenweg en de Ambachtsheerweg is. In een laatste poging om informatie van het verleden te behouden, zijn er binnen één dag meerdere kuilen opgegraven. Uit de grote hoeveelheid vondsten die op die dag na zo’n 400 jaar voor het eerst het daglicht weer zagen, zijn nu verschillende objecten te zien in de nieuwe expositie van Stichting Oud Aalsmeer: Steengoed. De tentoonstelling is ingericht door ons bestuurslid Maaike Tenhagen samen met Hans Alderden en geeft een levendige inkijk in een Aalsmeers huishouden rond de 17e en 18e eeuw, wat zij te besteden hadden en waarmee zij hun gasten imponeerden.

Deze expositie is vanaf 25 juni te bekijken, entree €6,- inclusief bij een bezoek aan de historische tuin of gratis met een museumjaarkaart.

Maaike Tenhage en Hans Alderden tijdens opbouw tentoonstelling scaled

Kijk ook eens op:

Logo Noord-Hollands Archief
Logo Noord-Hollands Archief
Logo Noord-Hollands Archief

Oud Aalsmeer

Uiterweg 32
1431 AN Aalsmeer
E. info@stichtingoudaalsmeer.nl

Kvk: 41222344
RIS nummer: 005321670

Aanmelden nieuwsbrief

Logo ANBI - Stichting Oud Aalsmeer
Share This